Támogassa Ön is alapítványunk munkáját adója 1%-ával! Adószámunk: 18282704-1-13

Skizofrénia


Valakit skizofréniával diagnosztizálni tudományosnak tűnhet a felszínen, különösen mivel a biopszichiátria azt hajtogatja, hogy itt valami genetikai agybetegségről van szó. Azonban ha teszel egy lépést hátra, és bizonyos távolságból figyeled meg, hogy mit is csinálnak valójában ezek a kutatók, akkor felteszed magadnak a kérdést, hogy vajon mivel tudják igazolni a munkájukat… Ez nem tudomány. Ez egyszerűen semmitmondó, jelentéktelen adatok matematikai manipulációja.” – idézet Ty C. Colbert, Ph.D., Génjeink hibáztatása című könyvéből (2001). 

Dr. Thomas Szasz, a Syracuse-i és New Yorki Egyetem magyar származású pszichiátria professzora ezt állítja: „Ha a mentális betegségeket, a testiekhez hasonlónak tekintjük, akkor biokémiai vagy patológiai bizonyítékaink kell, hogy legyenek rájuk.” És ahhoz, hogy egy „betegség” „tudományos jelentőséggel bírjon, valamilyen tudományos módon meg kell, hogy tudjuk közelíteni, mérni vagy tesztekkel kimutatni, mint például vérvizsgálattal vagy elektroenkefalográffal (ami az agy hullámait regisztrálja). Ha nem lehet így megmérni, akkor – mint ahogyan ez a helyzet az… »elmebetegséggel« –, akkor a »betegség« kifejezés a legjobb esetben is csak egy metafora, illetve rosszabb esetben egy koholmány, ezért aztán ezeknek a »betegségeknek« a »kezelése« csak úgy … tudománytalan vállalkozás.”

 Több, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által készített tanulmány kimutatta, hogy a skizofréniában történô javulás sokkal számottevôbb a szegényebb országokban, amelyek sokkal kevesebb pszichotróp szert alkalmaznak a kezelések során, mint a gazdag országokban, amelyek fôként e szerekre támaszkodnak… Hát nem érdekes? 


További ingyenes kiadványainkat innen éri el