CCHR – A mentális egészségügy nemzetközi megfigyelő szervezete


„…nekem muszáj elmondanom mindazokat a szörnyűségeket, amelyekre emlékszem, abban a reményben, hogy talán hatni tudok valamilyen, az emberiségért tevékenykedő erőre, és megmentik azokat a szerencsétlen teremtményeket, akik a mai napig is sötét szobákban vannak bebörtönözve a málladozó intézetek mélyén.” – mondta Frances Farmer színésznő, aki maga is a pszichiátriai visszaélések egyik áldozata volt az 1940-es években. És 1969. év óta már van ilyen, „az emberiségért tevékenykedő erő”. CCHR-nak hívják, és azért jött létre, hogy kivizsgálja és feltárja az emberi jogok ellen a pszichiáterek által elkövetett visszaéléseket, és hogy megtisztítsa a mentális gyógyítás területét.

Elgondolkodtató, hogy a pszichiátriai gyakorlat rendszerint azt jelentette, hogy a pácienseket úgy kezelték, mint az állatokat. Megfélemlítették őket, minden joguktól megfosztották, és úgyszólván elraktározták őket az intézetekben lealacsonyító körülmények között. Mi változott – ha egyáltalán változott – a mentális egészségügy területén napjainkra? 

Ez a kiadvány részletezi néhány kivizsgálás adatait, a fontos változásokat és reformokat, amelyeket a CCHR-nak sikerült elérnie. A CCHR erôfeszítéseinek következtében sok ezer áldozatot megmentettek, a páciensek visszaszerezték emberi és állampolgári jogaikat, szerte a világon betiltották az elektrosokk és az agysebészet önkényes használatát, teljesen betiltották a mélyalvás (narkotikus) kezelést és az inzulinsokkot. Ma már létezik törvény arra, hogy a pszichiátrián történô szexuális erôszakkal a büntetôbíróságok foglalkozzanak, valamint a pszichiátriai kezelések áldozatai közül sok százan kaptak kártérítést. 


További ingyenes kiadványainkat innen éri el